Dwie rundy za nami!

Po dwóch rundach Budimex Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet mamy liderkę. Monika Soćko, mimo trudnych kojarzeń (grała bowiem z dwoma pretendentkami do medali – Kariną Szczepkowską i Iwetą Rajlich) ma komplet punktów. Dwa kolejne miejsca są na razie małym zaskoczeniem, 1,5 pkt zdobyły bowiem Joanna Majdan (ostatnia zawodniczka zeszłorocznych mistrzostw) oraz Oliwia Kiołbasa – ostatnia na liście rankingowej tegorocznych zawodów. Oliwia odniosła dziś bardzo cenne zwycięstwo pokonując zdecydowanie bardziej utytuowaną i doświadczoną Jolantę Zawadzką.

Wyniki te świadczą o tym, że tegoroczne mistrzostwa zapowiadają się niezwykle emocjonująco i walka o medale będzie bardzo zacięta.

Monika Soćko

U Panów zadziwia rezultatywność partii. Zawsze to raczej Panie słynęły z waleczności i bezkompromisowych wyników a tym razem to właśnie u Panów w czasie dwóch rund padły tylko 3 remisy. Mimo, to w LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski nie ma zawodnika, który miałby na swoim koncie komplet zwycięstw.  Połówkę stracili: Piorun, Tomczak, Gajewski.

Nagrodę za najciekawszą partię I rundy otrzymał Jacek Tomczak za wygraną z Danielem Sadzikowskim.

Jacek Tomczak