Mistrzem Polski został Kacper Piorun a Mistrzynią Polski Monika Soćko!

Kacper Piorun
Mistrz Polski – Kacper Piorun

Mistrzyni Polski – Monika Soćko

Po remisie w ostatniej partii z Danielem Sadzikowskim arcymistrz Kacper Piorun z dorobkiem 6 pkt (z 9 partii) zwyciężył w LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Drugie miejsce przypadło Jackowi Tomczakowi, któremu bardzo udany finisz (3/3) pozwolił wywalczyć srebrny medal. Miejsce na najniższym stopniu podium należy do Grzegorza Gajewskiego, który w ostatnim pojedynku pokonał bezpośredniego rywala Michała Krasenkowa.

Srebrny medalista Mistrzostw – Jacek Tomczak
Grzegorz Gajewski – brązowy medalista Mistrzostw

W turnieju Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski, z przewagą jednego punktu (7/9) zwyciężyła Monika Soćko. Monika po rewelacyjnym początku (4/4), mimo późniejszych strat punktowych nie oddała już prowadzenia do końca turnieju. O pozostałe miejsca medalowe walka trwała do ostatniej chwili. Jeszcze przed 9 rundą cztery zawodniczki miały szanse stanąć na podium. Ostatecznie po wygranej z Iwetą Rajlich srebrny medal trafił do Klaudii Kulon a brązowy do Kariny Szczepkowskiej.